Glenmark CZ věnuje analgetika a antibiotika pro Ukrajinu

Farmaceutická firma Glenmark připojila do humanitární pomoci Ukrajině svůj dar v podobě potřebných antibiotik a léků na bolest a horečku. Věnovala významnou pomoc v celkovém množství více než 97 000 ks léků, kterých je aktuálně nedostatek v ukrajinských civilních i vojenských nemocnicích.

Darem v hodnotě více než 4,5 milionu korun se Glenmark připojil k iniciativě Ministerstva zdravotnictví a České asociace farmaceutických firem a jejích členů. Celou přepravu z Česka na centrální sklad humanitární pomoci zajišťuje distributor léčiv Alliance Healthcare, díky kterému jsou dodrženy důležité podmínky pro přepravu a skladování léčiv. Analgetika a antibiotika z portfolia Glenmarku jsou součástí prvního konvoje léků z Česka, který odjíždí na Ukrajinu v úterý a ve středu tento týden.

Analgetika (Cetalgen, Ataralgin) jsou hlavním produktovým portfoliem Glenmark Pharmaceuticals Distribution s.r.o. vedle široké spektra léků na předpis. Kromě analgetik do lékáren dodává do volného prodeje také doplňky stravy nebo spreje k ošetření ran.

https://www.mzcr.cz/tiskove-centrum-mz/ministerstvo-zdravotnictvi-dnes-ve-spolupraci-s-ceskou-asociaci-farmaceutickych-firem-odesila-zdravotnickou-pomoc-na-ukrajinu/