zdravotnický prostředek

Enticon

ENTICON

Zmírnění funkčních dyspeptických poruch

zdravotnický prostředek

Obsažené látky: sacharromyces boulardii, simeticon

Produktový web

Popis přípravku

ENTICON je zdravotnický prostředek určený ke zmírnění příznaků: kojenecké koliky a koliky u dětí a dospělých v souvislosti s plynatostí, dyspeptických poruch, meteorismu (nadměrné tvorby plynů v trávicím traktu), aerofagie (říhání). Díky spojení probiotik a simetikonu Enticon chrání a regeneruje střevní flóru jako přirozenou biologickou bariéru a současně snižuje povrchové napětí plynových bublin, čímž podporuje eliminaci plynů z trávicího traktu.

Saccharomyces boulardii působí jako dočasná mikroflóra, poskytující ochranu střevního traktu a zajišťuje tak správnou obnovu střevní mikroflóry. Simetikon (aktivovaný methylpolysiloxan) je chemicky inertní polymer methylpolysiloxanu. Z chemicko-fyzikálního hlediska simetikon snižuje povrchové napětí plynových bublin v gastrointestinálním traktu, které se tak uvolňují a volný plyn je snadno eliminován. To přináší úlevu od všech nepříjemných příznaků, které souvisí s plynatostí a které jsou typické pro mnoho onemocnění gastrointestinálního traktu (bolestivost, křeče, pocit napětí, říhání, nadýmání). Při přerušení podávání přípravku Enticon jsou tyto složky eliminovány během několika dnů.

Aktuálně dostupná balení v ČR

Balení Status
30 mlzdravotnický prostředek

Alfasilver sprej

Alfasilver sprej

Bezbolestné ošetření akutních a chronických ran

zdravotnický prostředek

Obsažené látky: ionizované stříbro, mikronizovaný zeolit

Popis přípravku

Indikační skupina:
Minerální prášek na bázi křemičitanů s charakteristickými absorpčními látkami a s 2,5% obsahem ionizovaného stříbra.

Popis přípravku:
Používá se na ošetření ran, odřenin, popálenin menšího rozsahu, kožních poranění, proleženin a podobně. Umožňuje udržet pod kontrolou zánětlivé výpotky tím, že udržuje okolní prostředí čisté, což napomáhá přirozenému průběhu hojení a ošetřenou oblast chrání před množením bakterií. Přípravek přilne k místu, na nějž byl aplikován, nesklouzne z něj a lze ho snadno odstranit např. fyziologickým roztokem. V případě potřeby překryjte ránu ošetřenou tímto prostředkem sterilní gázou nebo prodyšným obvazem. Tento výrobek neobsahuje žádnou složku získanou ze zvířecích tkání (kolageny, keratiny, elastiny atd.).

Způsob použití:
Před použitím přípravku ránu očistěte od mechanických nečistot. Lahvičku před použitím protřepejte a držte ji přitom ve svislé poloze. Rozprašovač lehce stiskněte a zamiřte postřik přímo do místa určeného k ošetření, aniž byste přípravek nechali rozptylovat se zbytečně do vzduchu. Vyvarujte se možných rizik spojených s hořlavostí přípravku. Rozprašujte krátkými stisky a vyhněte se postřikům velkých dávek. Dle potřeby aplikaci opakujte dvakrát za den. NEUŽÍVAT VNITŘNĚ!

Upozornění:
Extrémně hořlavý aerosol. Nádobka je pod tlakem a bude-li zahřátá, může vybuchnout. Chraňte před teplem, horkými povrchy, jiskrami, otevřeným plamenem a jinými zdroji zapálení. Zákaz kouření. Tlakový obal: nepropichujte nebo nespalujte ani po použití. Chraňte před slunečním zářením. Nevystavujte teplotě přesahující 50 °C. Uchovávejte mimo dosah dětí. Nestříkejte do otevřeného ohně nebo jiných zdrojů zapálení.

Nejsou známé žádné nežádoucí účinky v reakci na složky tohoto přípravku.

Alfasilver je zdravotnický prostředek III. třídy.

Aktuálně dostupná balení v ČR

Balení Status
50 mlzdravotnický prostředek
125ml